مسکو – ایرنا – سرگئی بابورین معاون پیشین دومای روسیه گفت: انقلاب اسلامی ایران مانع بزرگی در برابر سلطه طلبی آمریکا بوجود آورد و از سلطه این کشور استعمارگر بر جهان جلوگیری کرد.

بابورین که نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری روسیه در سال ۲۰۱۸ بود، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مسکو تصریح کرد: مردم کشورهای مواجه با سلطه گری آمریکا در منطقه خاورمیانه توانستند با الهام گرفتن از انقلاب اسلامی و مبارزات امام خمینی(ره) رهبر کبیر این انقلاب با آمریکا به مبارزه بپردازند.

بابورین اظهار داشت: خروج حقارت بار نیروهای اشغالگر آمریکا و ناتو از افغانستان در ماه اوت سال گذشته و نیز مجبور شدن آمریکا برای خارج سازی نیروهای خود از عراق از ثمرات انقلاب اسلامی ایران بود.

این فعال سیاسی روس و از کارشناسان سیاسی امور خاورمیانه معتقد است که آمریکا برای مدت طولانی به عراق آمده بود اما حرکت های انقلابی مردم این کشور و پیروی از راهنمایی های آیت الله خامنه ای باعث شد تا عرصه بر آمریکا در عراق تنگ شود.

بابورین خاطرنشان کرد که مبارزات مردم فلسطین برای آزادی سرزمین خود نیز با پیروی از انقلاب اسلامی بوده و تاکنون توطئه های بزرگی همچون معامله قرن که دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا برای اشغال نهایی فلسطین و رسمیت بخشیدن به آن مطرح کرده بود، شکست خورده است.

وی اظهار داشت: امروز میلیونها نفر در مناطق مختلف جهان بویژه کشورهای منطقه خاورمیانه با ارج نهادن آرمان های انقلابی رهبر کبیر انقلاب اسلامی از آن برای مبارزه با استعمارگران الهام می گیرند.

انقلاب اسلامی باعث پیشرفت و ترقی ایران شد

بابورین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انقلاب اسلامی شرایط برای پیشرفت و ترقی همه جانبه ایران را فراهم کرد، اظهار داشت: ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در همه عرصه ها در مسیر پیشرفت حرکت کرد.

وی تصریح کرد: این پیشرفت ها در عرصه های علوم و فناوری، انرژی، اقتصادی و فرهنگی، انسانی بویژه با توجه به موانعی که با اعمال تحریم های یکجانبه آمریکا و هم پیمانان غربی آن علیه ایران بوجود آمد، بسیار حائز اهمیت است.

بابورین که چند بار تاکنون به ایران سفر کرده است، اظهار داشت: ارزش‌های انقلاب اسلامی پس از ۴۳سال روز به روز در حال گسترش است و این امر نشان دهنده حقانیت این مسیر است که امام خمینی (ره) آغازگر آن بود.

وی خاطرنشان کرد که جوانان ایرانی با باور کردن توانایی های خود، در استقلال و خودکفایی ایران نقش افرینی می کنند و همین تلاش های مردمی سبب عصبانیت بیشتر سران آمریکا شده و مدام برای توقف این حرکت، تحریم های جدید وضع می کنند.

معاون سابق دومای روسیه تصریح کرد: ایران سیستم سلطه جویی آمریکا را به چالش کشیده و ثابت کرده است که بدون تایید آمریکا هم می توان به پیشرفت و ترقی دست یافت و مهم تر از همه اینکه استقلال خود را حفظ کرد که دستاورد بسیار گرانبهایی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.