دادگاه جنایی مصر، اداره اول مبارزه با تروریسم، امروز (سه شنبه) به ریاست قاضی «محمد شیرین فهمی» تشکیل جلسه داد و ۱۰ عضو اخوان‌المسلمین را در رابطه با قضیه «گردان‌های حلوان» به اعدام محکوم کرد. ۵۶ نفر نیز به حبس ابد محکوم شدند.
به نوشته وبگاه الیوم السابع، این افراد متهم هستند که از تاریخ ۱۴ آگوست تا پنج فوریه ۲۰۱۵ در استان‌های قاهره و جیزه اقدام به تشکیل گروه مسلح برای حمله به نیروهای نظامی و انتظامی و مزاحمت برای مردم و ضربه امنیت اجتماعی کرده‌اند و در مجموع این پرونده ۲۱۵ متهم دارد.
طبق این گزارش دادستانی عالی امنیت ملی رهبران زندانی اخوان‌المسلمین از داخل زندان اقدام به دادن دستور‌العمل و دستورات لازم به گروه «گردان‌های حلوان» می‌‌کردند تا به ادعای دادستانی به مراکز پلیس، تأسیسات عمومی و اموال خصوصی مردم حمله کنند.
تیر ماه سال گذشته نیز دادگاه تجدیدنظر مصر که عالی‌ترین نهاد قضایی در این کشور به شمار می‌رود حکم حبس ابد برای «محمد بدیع» رهبر اخوان‌المسلمین و ۱۰ نفر دیگر از اعضای ارشد این جنبش را تایید کرد.
در جریان اعتراضات پس از کودتای ۲۰۱۳ علیه «محمد مرسی» که به اعتراض گسترده اخوان المسلمین مصر و تحصن آن‌ها در مسجد «رابعه عدویه» در قاهره و چندین نقطه دیگر در مصر انجامید، رهبر جماعت اخوان المسلمین و به دنبال او، هزاران نفر از اعضای این گروه بازداشت شدند و دادگاههای مصر هر از چند گاهی تعدادی از آن‌ها را در ارتباط با پرونده‌های مختلفی که برایشان باز شده، به اعدام و حبس‌های طولانی مدت محکوم می‌کنند.
انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.